Jdi na obsah Jdi na menu
 


TONER CANON LBP 7010, TONER LJ 1200 A INKOUSTOVÉ NÁPLNĚ CANON. WAKE UP!

11. 5. 2014

Kvůli lacinému a spolehnlivému provozu při hromadném tisku dokumentů, v el. pokladnách, terminálech a dalších podobných přístrojích si do dneška udržely svojí pozici dlouhodobě fungujících a spolehlivých pomocníků tiskárny jehličkové. Jedná se o dost hlasitá zařízení, která se používají při činnostech, kde není vyžadován tisk grafických dokumentů nebo tam, kde je využíván tisk na papír tzv. traktorový s vícero kopiemi. Jen výjimečně se v současné době používá tepel. tiskárna. Vyhovující pro výrobu běžných textových i grafických dokumentů je tiskárna inkoustová. Ta se používá jak v domácnostech, tak i ve firmách. Jako cartridge plnění a nebo barvy do tiskaren 364. Pro použití v profesionální sféře jsou určené hlavně tiskárny laserové, které dokáží tisknout několik desítek stránek za jednu minutu.

Při volbě náplně se může volit mezi orig. nebo kompatibilní cartridgí. Náplň originální je distribuovaná přímo zhotovitelem tiskárny. Dávají tak nejvýznamnější zaručenost jakostního tisku, nepoškození tiskárny a i lehké vyřízení reklamace v záruční době tiskáren. Nevýhodná je vyšší cena při nákupu. Náhražková kazeta se nevyrábí přímo výrobcem tiskárny a může obsahovat vybrané opravované díly. Hlavním plusem je malá cena při pořízení, jež může být vykoupena minimálně menší kvalitou tištění a třeba i vyšší možností reklamování. Jako u do inkoust ale i inkoust do canon. Jehličkové tiskárny se využívají již od roku 1970 a fungují na podobném principu, jako obyčejné psací stroje. U jehličkové tiskárny se k tisku využívá tisková hlava, která obsahuje několik pod sebou uložených jehel. Podle počtu těchto jehliček se dále jehl. tiskárny rozdělují na 7 jehličkové, které umožňují tisky s hodně malou jakostí, devítijehličkové, které tisknou v jakosti podobné elektrickému psacímu stroji, a 24 jehličkové, jež nabízejí větší jakost a rychlost tisku. Všechny jehličky při práci vyrážejí proti barvícímu proužku. Tato páska s barvou dopadne v daném bodě na list papíru, kde způsobí drobný barevný bod. Vzhledem k popsanému principu tisku nepotřebují tyto tiskové aparáty specifický papír. Tisk barevný je u jehličkovek možno docílit využitím několikabarevné pásky. Příště písnu něco souvisejícího, třeba barva do tiskárny 301 nebo tisková hlava canon 520, epson náplně xxl.

Většinou je udávána životnost tonerových cartridgí a inkoust. náplní konkrétně výrobcem. Co má ale vliv na skutečnost, že objem výtisků nesouhlasí s uvedenou hodnotou? U jehličkovek je určena výdrž pásky délkou pásky, intenzitou tlaku hlavy tiskové a také kvalitou papíru. Čím více budou jednotlivé jehličky tisk. hlavy na pásku tlačit text na list papíru a čím více obsorbující je list papíru, tím méně páska snese. U kazet tonerových a inkoustových cartridgí se životnost počítá u jakýchkoliv výrobců pokaždé na 5 procent zabarvení stránky formátu A4. Při normálním tisku je pokrytí listu zhruba 4 procenta až 15 procent zabarvení toner. cartridgí. Díky tomu bývá životnost jakékoliv tiskové kazety různá. U jiných inkoustových náplní se uvádí obsah inkoustu v ml. 1 mililitr je cca na dvacet listů. I pokud se používá tiskárna pouze k černobílému tisku, musíte mít v tiskárně vloženou i barevnou náplň, neboť smícháním všech možných barech v konkrétním poměru se vyvine sytě černý tisk. Kromě toho se jde i rozepsat o inkoustova náplň canon 510 nebo i o barva do tiskárny canon 5150, ale také třeba na jiné téma, jako bývá např. tisknu levně jičín nebo plnění cartridge.
http://czech.oki.com/ http://www.epson.cz/cz/cs/viewcon/corporatesite/cms/index/1008

Velmi vysokou jakost i rychlost výtisků nabízí tiskárna laserová, která pracuje totožně jako kopírovací stroje. Tisk se realizuje pomocí laser. paprsku, rotujícího válce a nádržky s pigmentovým prachem. Velice rychlé jsou tiskárny řádkové, jež tisknou celý řádek naráz.
Při určitých činnostech jsou stále nepostradatelné. Rychlost těchto tiskáren je až osmnáctset řádek za minutu, ikdyž jakou větu tisknete třeba nejlevnější náplně do tiskáren plzeň, levné náplně do tiskáren praha ale ještě také canon 728 toner.
Barevný tisk je u laser. tiskáren možné dosáhnout s pomocí tonerů v více barvami. Toner je barevný nebo jen černý prášek, jež plní funkci barvy. Dnes se využívají většinou uzavřené nádržky.

Chcešli vědět víc: canon mp540 napln pixma pro

Současně je možné objednat pásky do strojů tisknoucích štítky. Vzhledem k technologii tepelného tisku není nutností mít různé inkoustové náplně. Mohou být užívány ke štítkování v domácnostech, ve firmě, ve vnitřních i vnějších prostorech. Z nabídky lze vybírat pásky, u kterých je použit black tisk na podklad bílý či opačně, ale také black tisk na průhledný podklad, případně směsice všemožných barev tisků a spodků. Hodně dobrá bývá dnes renovace tiskárnových náplní. Objem vytištěných stran bývá srovnatelný s originálními náplněmi. Během opravy dochází k rozložení a očištění starší cartridge, jsou nahrazeny opotřebené díly a kazeta se napustí čerstvým inkoustem či tonerem. Renovací je možné ušetřit až osmdesát procent nákladů na tištění. Vždy se dá vše zvládnout za pomoci epson xp 700 kazeta nebo třeba i náplň do tiskárny epson dx3800 či kompatibilní inkoustové náplně canon.